NOI LOCUINȚE PENTRU TINERI

Alte 24 de unități locative vor fi construite pentru tinerii din Roșiorii de Vede.

Amplasamentul în vederea construirii noului bloc ANL, cu două scări conținând apartamente cu două camere și garsoniere, situat în Aleea Parc Nord f.n., a fost predat la jumătatea lunii ianuarie. La eveniment au fost prezenți viceprimarul municipiului, Cristiana Mirela Piper-Savu, reprezentanții Compartimentului Investiții Publice din cadrul Direcției Arhitect Șef, directorul general adjunct al Agenției Naționale pentru Locuințe, George Ciprian Stan, proiectantul, executantul obiectivului și furnizorii de utilități.

Obiectivul de investiții „Bloc locuințe pentru tineri St+P+3E 24 unități locative Aleea Parc Nord - lotul 2 f.n. (tronson 7+8)” este finanțat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, prin intermediul Agenția Națională pentru Locuințe și din bugetul local.