S-a deblocat situația financiară a Clubului Sportiv „Sporting Roșiori 2008”

După repetate și îndelungi demersuri întreprinse în vederea deblocării situației financiare a Clubului Sportiv „Sporting Roșiori 2008”, primarul municipiului, ec. Valerică Gheorghe Cârciumaru, a anunțat că s-a reluat finanțarea cheltuielilor echipei de fotbal. Astfel, jucătorii și staff-ul tehnic vor putea primi salariile restante.
       Importanța echipei de fotbal, implicarea în susținerea performanței sportive, respectul pentru iubitorii sportului, se reflectă și prin stăruința și efortul depus în rezolvarea acestei situații de către administrația publică locală.
       Mulțumim pentru profesionalismul și modul cum jucătorii, antrenorii și conducerea clubului au înțeles să abordeze această situație, alegând să performeze la toate jocurile disputate în acest tur de campionat.